Stanisław Zdanowicz

Stanisław Zdanowicz
Prezes Zarządu Hydrosfera Józefów Sp. z o.o.
Stanisław Zdanowicz
Prezes Zarządu Hydrosfera Józefów Sp. z o.o.

Od 43 lat związany z branżą wodociągową. Praktykę zawodową rozpoczął w MPWiK w Warszawie w roku 1980. Już w trakcie nauki w Techniku Budowlanym nr 1, w klasie „technologii wody i ścieków” praktyki odbywał na obiektach warszawskich wodociągów.

Pracę rozpoczął od stanowiska maszynisty stacji pomp wodociągowych, następnie pełnił obowiązki mistrza, kierownika działu technicznego oraz kierownika Zakładu Wodociągu Centralnego, zaopatrującego w wodę ponad połowę miasta. Po przekształceniu warszawskich wodociągów w spółkę, był członkiem rady nadzorczej pierwszej kadencji jako reprezentant załogi. W warszawskich wodociągach przepracował 29 lat.

Kolejne dwa lata to nowe doświadczenie z realizacją projektów z programu POIiŚ w wodociągach w Legionowie na stanowisku dyrektora Jednostki Realizującej Projekt.

Od 2011 roku – po wygranym konkursie – zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu nowo powstałej miejskiej spółki Hydrosfera Józefów, zajmującej się produkcją i dystrybucją wody oraz odbiorem i oczyszczaniem ścieków.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu remontów i modernizacji obiektów gosp. komunalnej na PW oraz zarządzania w SGH w Warszawie.

 

2023-05-18

Debata: Nowe normy jakości wody: implikacje i wyzwania
  • 12:25 - 13:20
  • 55 min
Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore
Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.